RU

Безкоштовна операція на кульшові суглоби в Німеччині: досвід мешканки Дніпра

Читать на русском

Читать на русском
Безкоштовна операція на кульшові суглоби в Німеччині: досвід мешканки Дніпра
Лікування громадян України за кордоном

Через війну багато українців поїхали за кордон. Країни ЄС активно допомагають біженцям адаптуватись в іноземному соціумі, підтримують фінансово, лікують наших співвітчизників. Одну з мешканок Дніпра безкоштовно прооперували в Німеччині

Жінка розповіла Інформатору про німецьку медицину і ставлення до українців у закордонній лікарні.

  • Як так вийшло, що тебе безкоштовно прооперували?

Мене записали на операцію в Україні, щоб замінити кульшові суглоби, обидва. Але почалася війна, і я поїхала зі своєю сімʼєю до Німеччини. Я не очікувала, що мене безкоштовно прооперують, але я чула, що таке є. Що оперують, якщо дуже складна ситуація.

Коли я приїхала до Німеччини, я була на милицях, дуже важко було ходити. Мені призначили зустріч з лікарем-терапевтом. Той направив мене до ортопеда. Я чекала на візит декілька місяців. Він зробив мені рентген і прийшов до висновку, що однозначно потрібна операція. Тоді ми звернулись в спеціалізовану клініку в місті Регенсбург. Там також зробили рентген і запропонували дату операції. Запитали: хочу я оперуватись до Нового року чи після нього, і чи хочу я оперувати відразу обидва суглоби чи по одному.

Я погодилась оперувати обидва суглоби, хоча це доволі рідкісні випадки. Підготовчого етапу майже не було, це теж мене здивувало. Я приїхала до клініки з речами, в мене взяли кров, зробили кардіограму і наступного дня успішно зробили операцію. Операція тривала, мабуть, годин 6. 

  • Як ти розмовляла з медсестрами та лікарями без знання мови?

Медсестри були з Болгарії, з Румунії, які по декілька слів знали російською або українською мовами. А також з перекладачем в телефоні ми спілкувались. Але сказати, що треба було багато спілкуватись, я не можу. Тому що вони робили свою справу – не було особливої потреби щось обговорювати.

Мене оперував головний лікар відділення та професор. Він заходив до мене до операції та після, поцікавився, як я себе почуваю. 

  • Чи є щось, що тебе здивувало в німецькій медицині? Можливо, щось, чого немає в нас?

Мені безкоштовно видали милиці. На мій подив, витрат на всі маніпуляції та операції з мого боку також не вимагалось. Єдине – я мала сплатити за операцію 100 євро і за реабілітацію 200 євро. Після операції мене відправили в реабілітаційний центр, де я перебувала 3 тижні.

В Україні така операція на один суглоб коштує 5000 євро, а в Німеччині – десь 18 тисяч євро, точно не знаю. А мені її зробили безкоштовно. І плюс декілька тисяч євро за реабілітацію. Я була дуже здивована і дуже вдячна такому жесту з боку Німеччини.

  • Чи були ще українці в лікарні?

Мені розповідали, що в цю лікарню доставляють наших солдатів та безкоштовно оперують. Українські бійці там лікувалися, лікарня їм допомагала та допомагає. 

  • Чи знайшла ти собі друзів в лікарні або реабілітаційному центрі?

У палаті нас було дві жінки. За тиждень, який я там знаходилась, помінялися дві сусідки. Вони були обидві з Німеччини, ми з ними дуже здружилися. Ми розмовляли за допомогою перекладача в телефоні і дуже розуміли одна одну. Дуже добре ставились до українців в лікарня, дуже теплі були відносини в нас.

В реабілітації в кімнаті я була одна. Але там зустріла декілька людей з України, жінка з Харкова та чоловік з Києва були. Ми з ними підтримуємо звʼязок досі, обмінюємось інформацією, хто як себе почуває після операції.

  • А як ти зараз себе почуваєш?

Добре. В цілому я ходжу, не шкандибаю. Через 2 місяці після операції я вже відкинула свої милиці і ходила. Я зробила операцію в грудні, це вже минуло 5 місяців. А взагалі після такої операції людина реабілітується близько року, може, навіть більше. 

Раніше ми писали про те, що з Польщі до України повернулись 11 дітей: вони отримували лікування за кордоном. Також читайте про те, як боєць 3-ї ОШБр облаштував мобільну стоматологію в автівці, в якій буде лікувати зуби військових і цивільних на фронті. Повідомляли і про порятунок надзвичайника, який постраждав внаслідок ворожої атаки Дніпра: війна забрала в нього обличчя. 

Дар'я Нещерет

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.