RU

Обшуки у Дніпропетровській області: в ході міжнародної спецоперації ловили шахраїв з київського “коллцентру”

Читать на русском

Читать на русском
Обшуки у Дніпропетровській області: в ході міжнародної спецоперації ловили шахраїв з київського “коллцентру”
Поліцейські спіймали зловмисників, які ошукали іноземців на майже два мільйони чеських крон

Правоохоронці України та Чеської Республіки припинили діяльність злочинної організації. Так, порушники організували фішингові “call-центри” в Києві. Вони ошукали десятки іноземців на майже два мільйони чеських крон (майже 3 мільйони гривень). У результаті проведеної міжнародної спецоперації затримали трьох організаторів та п’ятьох активних учасників. У ній брали участь кіберполіцейські Дніпропетровської області.

За даними слідства, спритники залучили до протиправної діяльності понад 40 людей в різних областях України. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт ГУНП у Дніпропетровській області.

 

Кожен з членів організації мав чітко визначений перелік обов’язків. “Кодери”, спеціалісти з написання комп’ютерних програм, створили Telegram-ботів та фішінгові ресурси. Вони їх оновлювали, підтримували та удосконалювали їх роботу, а також забезпечували анонімність спільників в інтернеті, консультували щодо маскування злочинів.

Своїх потенційних жертв оператори «сall-центрів» знаходили на чеських торгівельних інтернет-майданчиках. Аферисти переконували своїх співрозмовників перейти за фішинговими посиланнями для оплати товарів чи послуг.

Правоохоронці України та Чеської Республіки припинили діяльність злочинної організації
Правоохоронці України та Чеської Республіки припинили діяльність злочинної організації

Після того, як люди вводили платіжні дані, інформація ставала відомою фігурантам. Члени угруповання, так звані «вбівери», виводили гроші з рахунків власників на підконтрольні банківські картки або за допомогою «кодерів» конвертували їх у криптовалюту. Після цього організатор розподіляв привласнені кошти, частину з яких він витрачав на забезпечення функціонування «сall-центрів». Правоохоронці провели 29 обшуків на території Дніпропетровської, Кіровоградської, Тернопільської, Полтавської та Чернігівської областей та Києва. У результаті вилучили майже 60 ноутбуків, комп’ютерну техніку, десятки мобільних телефонів, 75 тис. доларів США, банківські та сім-картки, 6 автомобілів та робочі записи.

Після того, як люди вводили платіжні дані, інформація ставала відомою фігурантам
Після того, як люди вводили платіжні дані, інформація ставала відомою фігурантам

Слідчі поліції Києва розслідують кримінальне провадження за частинами 1 та 2 статті 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) і за частинами 4 та 5 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Трьох організаторів та п’ятьох виконавців затримали і повідомили їм про підозру. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Підозрюваним загрожує до дванадцяти років тюрми з конфіскацією майна. Тривають слідчі дії для оголошення підозри іншим учасникам злочинної організації.

ирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів
ирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів

Нагадаємо, раніше ми писали, що кримінальні авторитети створили шахрайський кол-центр, який наживався на українцях в Польщі. Також читайте, як виявити шахрайство під час працевлаштування. Окрім того, “офісники” з Дніпра ошукали чехів на понад 7,5 мільйона євро.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.