RU

Онкологічний диспансер в Дніпрі планує провести велику наукову конференцію на честь власного 90-річчя, але ці плани зазнають перепон

Читать на русском

Читать на русском
Онкологічний диспансер в Дніпрі планує провести велику наукову конференцію на честь власного 90-річчя, але ці плани зазнають перепон
Що заважає планам лікарні

Постійні перевірки заважають лікарям не лише організовувати зустріч з колегами, а й просто нормально працювати.

Онкологічний диспансер в Дніпрі цього року відзначає 90 років з моменту заснування. Це один з найстарших та найшанованіших медичних закладів Дніпропетровської області. Лікарі планували відзначити ювілей проведенням міжрегіональної конференції. На ній, за задумом, мав відбутися обмін досвідом з колегами та збір коштів на підтримку Збройних сил України. Підготовка до події розпочалась, але численні перевірки та ще й інформаційний вир навколо диспансеру не дають змоги сконцентруватись на роботі.

 

Як розповіла його гендиректорка Ольга, конференція запланована на початок липня. Взяти в ній участь планує низка вчених, знаних в усьому світі. В планах під час проведення конференції організувати виставки, презентації; спеціалізовані засідання фахівців (онкологія, онкохіругія, радіологія), круглі столи, майстер-класи.

Пані Ольга знає про розвиток диспансеру не з чуток. У 1973 році вона розпочала працювати в цій лікарні санітаркою. У неї на очах пройшло втілення новітніх наукових досягнень у лікуванні онкологічних хвороб, і героїчна, інколи цілодобова робота лікарів під час Чорнобильської аварії. Пані Ольга очолила лікарню у 90-ті, у ситуації, коли її матеріально-технічна база прийшла в повний занепад. Попри такий старт, їй вдалось вивести диспансер на новий рівень розвитку. За плечима закупка новітнього обладнання, реорганізації, що мали на меті підвищення ефективності організації, надання медичної допомоги та постійна самоосвіта.

“Заклади, як і люди, проходять певні етапи. Етап, який ми переживали останні роки, коли об’єднались колективи міського та обласного диспансерів, коли в колектив влились медпрацівники, що працювали в онкологічних лікарнях Донбасу, був досить складним. Але ми витримали це випробування та вийшли на новий рівень якості. Відкрились нові відділення, нові методики лікування”, - каже пані Ольга.

У той час за рік диспансер відвідує 270 тисяч пацієнтів, із них більше 15 тисяч проходять тут лікування. Було зроблено понад 10 тисяч операцій.

У 2022 році диспансер знову витримував іспит на міцність, а його очільниця - на професіоналізм. В умовах війни та ракетних обстрілів завдяки героїчній праці робітників та правильній організації праці вдалось зберегти колектив та обладнання. А також допомогти великій кількості людей. Вимушених переселенців приймали і вночі, і в вихідні. Адже не можна було залишити людей без допомоги.

У вересні 2022 року диспансер відвідав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Він ознайомився з результатом роботи медзакладу, поспілкувався з колективом та пацієнтами. Міністр відвідував відділення та укриття і був здивований високим рівнем організації роботи. 

“Сьогодні відвідав можливо один із найкращих онкологічних центрів країни у Дніпрі. Гарне матеріально технічне забезпечення та прогресивний колектив дарують людям не лише надію на повернення здоров’я, а й саме здоров’я”, — написав Віктор Ляшко за результатами візиту

У квітні 2023 року Онкологічний диспансер у Дніпрі на рівні області було визнано надкластерним закладом охорони здоров’я. Це означає, що найближчим часом лікарня отримає інвестиції для модернізації медичного обладнання. Але відразу після прийняття цього рішення у медзакладі розпочалась ціла низка перевірок та з’явились аларміські публікації в ЗМІ. 

За словами заступниці генерального директора Галини, з початку 2023  року це вже п’ята перевірка. Важко зрозуміти, що зумовило таку пильну увагу контролерів. Ходять чутки, що йдеться про бажання змінити принципову генеральну директорку на когось більш “зговорчивого” напередодні великих інвестицій у розвиток лікарні. Навіть називаються конкретні прізвища, в тому числі колишніх керівників медицини області. Але нам не хочеться в це вірити.

“Так, під час війни всі повинні робити свою справу: хтось лікувати, а хтось контролювати цей процес. Але ж перевіряючи не стоять біля операційного столу, не спостерігають за тривалим процесом підготовки та виконання нехірургічних методів лікування. А тільки вивчають документи. Та як будь-яка пильна увага не може не вплинути настрій колективу, що своєю чергою, впливає на якість медичної допомоги, що цим колективом надається. Відверто кажучи, під час війни для співробітників це суттєвий тиск”, - каже Галина.

Докладніше про піар-атаку на один з найстаріших та найуспішніший медзаклад Дніпропетровської області Інформатор писав тут.

Платон Бережной

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.