RU

Що робити військовим, яким відмовляють у безкоштовному проїзді в громадському транспорті

Читать на русском

Читать на русском
Що робити військовим, яким відмовляють у безкоштовному проїзді в громадському транспорті
Що робити, якщо вам відмовили у пільговому проїзді

Українські Захисники та Захисниці мають право на безплатний проїзд в усіх видах громадського транспорту. Якщо ж водій відмовляє — треба зафіксувати всі деталі поїздки. А ще — звернутися до перевізника та написати заяву. 

Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна. Так, на безкоштовний проїзд може розраховувати: 

  • учасник бойових дій,
  • особа з інвалідністю внаслідок війни,
  • людина, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи.

Для цієї категорії людей безкоштовним є й проїзд автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним та водним — приміського сполучення. А ще — автобусами приміських та міжміських маршрутів, внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. 

Закон України передбачає введення електронного квитка для оплати проїзду в міському пасажирському транспорті. Втім, порядок такого отримання визначає орган місцевого самоврядування окремо. Також при пред’явленні відповідного посвідчення в касі вам мають дати безкоштовний квиток на проїзд міжміським або приміським, залізничним та водним транспортом.

Перевізники маршрутних таксі надають право безплатного проїзду в разі наявності договору з органами місцевого самоврядування на компенсацію витрат перевізника. В більшості випадків такі договори є укладеними. При цьому, обмежень щодо кількості пільгових місць в транспорті чи протягом одного маршруту законодавством не передбачено.

Що робити, якщо вам відмовили у пільговому проїзді:

  • Занотуйте назву та контактні дані перевізника, ПІБ водія, номер транспортного засобу, дату, час та маршрут, на якому отримали відмову;
  • Якщо бажаєте продовжити проїзд, оплатіть його вартість;
  • Зателефонуйте перевізнику і спокійно поясніть ситуацію, яка виникла з водієм. Корисна порада: в розмові зазначте, що плануєте звертатись до прокуратури та Укртрансбезпеки;
  • Якщо в телефонному порядку ситуація не вирішиться, напишіть заяву у трьох примірниках: Національна поліція України, Укртрансбезпека, орган місцевого самоврядування, де здійснюється маршрут. 

Обов’язково додайте копію посвідчення УБД і копію проїзного квитка, якщо довелось його купити.

Нагадаємо, що в Україні планують прибрати категорію “обмежено придатних”. Також читайте, що в Україні жінкам обмежать виїзд за кордон. Писали ми й про те, що в Україні планують створити електронний реєстр призовників та цифровізувати ВЛК.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.