RU

“Як Спайдермен в костюмі Бетмена”: гурт з Дніпра “Степан Пантера” міксує відомі українські та зарубіжні пісні

Читать на русском

Читать на русском
“Як Спайдермен в костюмі Бетмена”: гурт з Дніпра “Степан Пантера” міксує відомі українські та зарубіжні пісні
Їх об'єднала любов до музики та української пісні

Вони веселі, енергійні та драйвові. Гурт “Степан Пантера” започаткували 4 хлопці з Дніпра після початку повномасштабного вторгнення. Вони різних професій, але їх об'єднала любов до музики та української пісні. 

Музиканти хотіли створити щось незвичне та українське. Так з'явився косплей панк-гурт. Вони роблять пародії українських пісень в стилі західного панк-року. Їхня нестримна енергія та драйв виривають з реальності. Команда Інформатора поспілкувалась з учасниками гурту та дізналась усі подробиці створення “Степан Пантера”. Спочатку розповімо вам про кожного учасника. 

Бас-гітарист Сергій

Його ще називають Рок-начальник. Сергій працює організатором концертів та кліпмейкером. З 2005 року грає у групах на бас-гітарі. Його родина завжди підтримує музиканта в усіх починаннях. 

“У нас було дуже багато гуртів. Щось ми там збирались, грали. Але з Сашком (вокаліст - прим. ред.) ми з 2-х років, тому він - мій компаньйон по рок-життю. Він обрав мене, а я обрав його”, - розповів Сергій. 

Вокаліст та другий гітарист Сашко

Лікар за професією, викладач у Дніпровському державному медичному університеті. Для Сашка - бути музикантом це хобі для душі. Свою музичну кар'єру розпочав у далекому 2005 році.

“Все почалося з того, що в нас був до цього інший колектив, але передивилися свої плани та вирішили грати трошечки іншу музику. Ідея не наша, але ми її замутили і українізували. Вирішили робити отакі мишапи. Тобто, ми беремо музику якихось колективів з закордону і накладаємо на них наші українські пісні. Беремо відомих виконавців, щоб популяризувати серед молоді старі хіти, і старі пісні. І це працює”, - говорить Сашко. 

 

Барабанщик Іван 

Понад 15 років займається музикою Іван. Обрав для себе барабани. За професією чоловік - програміст. 

“Я займаюсь програмуванням, я розробник, але в минулому я повинен був бути лікарем. Закінчив медичний університет, де і познайомився з гуртом. Сашко (вокаліст - прим.ред.), в першу чергу, мій вчитель і він, власне, і привів до музики”, - повідомив Іван.

Гітарист Андрій 

Чоловік займається музикою понад 20 років. Працює на гірничодобувному підприємстві сепараторником електросепарацій. Розповідає, що добуває титанові руди з нашої землі. У планах Андрія організувати свій музичний гурток та навчати інших музики. 

“Я з міста Вільногірськ, в мене там є свої декілька гуртів. Я викладаю гру на гітарі, гру на барабанах та гру на бас-гітарі. У січні зателефонував Рок-начальник і запитав: “Будеш?” Я сказав: “Буду!” І все, і понеслось. Буквально через місяць ми поїхали в тур”, - згадує Андрій. 

Як все починалось

Учасники гурту “Степан Пантера” розповідають, що спочатку було досить важко. Найскладніше - у перші 3-4 місяці. Група була на грані розпаду, але потім, як то кажуть, процес пішов. 

“Десь пів року ми підбирали матеріал. 18-20 пісень. Це давалося дуже важко, тому що ми намагаємось не міняти взагалі музику і тексти. І десь пів року ми просто сиділи кожен день і намагалися підібрати та зробити отакі мікси”, - розповідає вокаліст. 

“Це просто бомба, торпеда”

Першою ластівкою для гурту стала пісня “Піду втоплюся”. Однойменну пісню Андрія Миколайчука вдалось покласти на відомий хіт групи The Offspring. 

 

Наразі, у гурта налічується близько двох десятків таких своєрідних міксів. На цьому зупинятись не збираються. Учасники “Степан Пантера” розповідають, що найбільше пишаються піснею “Так просто” (Ірина Білик / Sepultura).

“Сама крута - це Sepultura, тому що ми отримали респект від Ірини Білик. Вона сказала: “Чуваки - це просто бомба, торпеда”. І ми отримали респект від гітариста Sepultura. Це зібраний комбо”, - поділився з нами Сергій.  

 

Як з'явилася назва гурту

Хлопці згадують, що назву придумали не самі. Але як тільки почули її - зрозуміли, що це саме воно. Основою був звичайний мем. 

“Цей мем виник у березні, коли русня херачила по парку Фельдмана. І в цей момент хтось зробив мем, із розряду "народилася пантера, і назвемо її Степан, і буде Степан Пантера". Але він дуже швидко зник, а ми вирішили: поки ніхто його під себе не підмяв, то ми його застовбити”, - розповіли учасники гурту. 

Історія створення логотипа

Музиканти розпочали розповідь цієї історії з посмішки. "Рок-начальник" згадує, що допоміг його знайомий.

“Я подзвонив товаришу з Харкова, він нам безкоштовно його зробив. Я йому кажу: “Чувак, у нас є задача зробить щось на щось схоже, але щоб воно було не то”. По типу, як Спайдермен в костюмі Бетмена”, - поділився Сергій.

Граємо тільки благодійні концерти та донатимо на ЗСУ

Гурт “Степан Пантера” здебільшого виступає у Дніпрі. Говорять, що з початку заснування і до сьогодні дають тільки благодійні концерти, а всі кошти відправляють на ЗСУ. За майже рік існування мають своїх затятих шанувальників.   

“Багатьом подобається ця музика. Тобто молоді подобається рок-музика. Є люди, які, наприклад, чують пісні, які вони чули ще в дитинстві, але у новій інтерпретації. Їм це подобається”, - розповідають учасники гурту. 

Посилання на соціальні мережі гурту залишаємо нижче:

Гурт "Степан Пантера"
Гурт "Степан Пантера"
Музиканти хотіли створити щось незвичне та українське
Музиканти хотіли створити щось незвичне та українське
Слухайте українське!
Слухайте українське!

Нагадаємо, гурт Kozak System випустив гімн для бригади із Дніпропетровської області "Лють". Раніше ми писали, що рок-гурт “Сметана band” із Дніпра презентує новий сингл “Зміни”. Також читайте, що Козак Сіромаха із Дніпра випустив нову пісню “Ворога поборемо”

Фото та відео: Максим Якушев

Монтаж відео: Дмитро Плаксін

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.