RU

Збір коштів на штори, булінг та зарплатня: вчителька із Дніпра привідкрила завісу своєї професії

Читать на русском

Читать на русском
Збір коштів на штори, булінг та зарплатня: вчителька із Дніпра привідкрила завісу своєї професії
На жаль, булінг у школах й досі є

Вчитель — важлива професія, яка відіграє велику роль в житті кожної людини. Вони допомагають дітлахам опанувати шкільну програму та засвоїти знання. Втім, мало хто знає, що за тарифікацією міністерської ставки, за свою кропітку роботу педагоги отримують від 5 462 до 20 тисяч гривень за 18 годин на тиждень та 72 години на місяць відповідно. 

Їх зарплатня залежить від років стажу, наявності класного керівництва, перевірки зошитів, надбавки за престижність праці, за педагогічну діяльність та інше. Про це пише Інформатор з посиланням на YouTube-канал “Відвертості професії”

Дорости до 20 тисяч можна за 20 років, якщо колеги не з’їдять. Бо 20 тисяч в 50 років дуже класно заробляти. Навіщо брати молодь в школу, якщо вони за 5 тисяч будуть працювати, так само як ти за 20. Нові вчителі хочуть відразу 20 тисяч, але вони не розуміють, як влаштована державна політика стосовно оплати освітньої праці”, — розповіла вчителька.  

 

Не велика ставка й у директора школи — усього 8 069 гривень. Якщо раніше вони та їх заступники могли підзаробити, взявши додаткові години за викладання предмета, то у 2023 році цю можливість забрали. 

“Директори вже мають вищу категорію, вислугу років і так далі. І тому виходить, що він отримує 10 тисяч за 9 годин (за викладання предмета — ред.) і 10 тисяч за директорство. Маємо 20 тисяч. В цьому році міська рада заборонила директорам та заступникам викладати години. І директори з заступниками зараз в шоці, бо вони отримують 8-9 тисяч на місяць”, — додала пані. 

Чи забирають вчителі кошти, які збирають на штори?

За словами жінки, зібрані кошти на штори діляться 50 на 50. Тобто 50% забирають собі вчителі та витрачають їх не за призначенням. Окрім того, в кожному класі щороку збирають кошти в фонди школи та в фонд класу. Щоб не було галасу, гроші, які йдуть у фонд класу, віддають батькам. Туди адміністрація не включається. А ось із зібраних коштів у фонд школи, за призначення витрачають лише 50%. Інша половина діляться між вчителями та адміністрацією школи. За їх допомогою закривають такі питання: 

  • святкування Дня народження;
  • хтось народився чи помер;
  • треба привітати когось з вищого керівництва;
  • на поїздки для вчителів;
  • оплату мобільного рахунку. 

“Ви ж знаєте, що у нас у Дніпрі все робиться 50 на 50. Місцева влада започаткувала таку тенденцію, як 50 на 50. Звісно, не офіційно. Так само як у нас вікна встановлюються, які коштують 10 тисяч, а на Prozorro вони 20 тисяч”, — сказала вона. 

А ще додала, що на кожну школу з бюджету виділяють три мільйони гривень на рік. Вони повинні йти на забезпечення заробітних плат, оплату комунальних послуг, які знаходяться повністю в приватній власності: газопостачання та світло. На оплату праці, ЄСВ, ПДВ, військовий збір, профспілковий, який у Дніпрі поділений на два рівні: обласний та місцевий. 

Чи зустрічається булінг серед школярів? 

За словами вчительки, булінг був завжди. Просто раніше було простіше перевести дитину в інший заклад, аніж йти проти тисячі юнаків, викладачів та адміністрації. Ба більше, якщо хлопчик чи дівчинка погано себе поводили у СРСР, батьків лишали роботи. Зараз же такого не роблять ні до кого. 

Усе через те, що вчителі та адміністрація бояться скандалу. Адже не вміють його вирішувати самостійно. А якщо почнуть — з гори відразу почнуть цькувати, чому не порадились, ви не мали права, що за самоуправство. Навіть коли про булінг почали масово говорити — цькувань в школах не поменшало. Оскільки не змінилося виховання батьків. 

Уявіть собі, що у вас є дитина, яку ви народили, за якою ви постійно дивитесь, пестите, ви її обожнюєте. Це ваша кровиночка і тут вам в школі кажуть: “ви пробачте, у вашої дитини є порушення — зверніться до психолога”. Ваша реакція? Так ви зараз вб'єте цього вчителя чи адміністратора”, — пояснила вчителька. 

Та, як кажуть: “у палки два кінці”. Не рідко зустрічається булінг й серед вчителів. Якщо раніше їх боялися, то зараз цькують частіше. 

“Перевіряючи зошити, вчитель також може зробити помилку. Людський фактор ніхто не скасовував. Не побачити помилку дитини чи навпаки виправити, а потім ще раз виправити. Коли так само робить дитина — батьки кажуть: “ну що тут такого, він вчиться”. А коли так робить вчитель — це катастрофа”, — підсумувала жінка. 

Наступні випуски «Відвертостей професій» вже незабаром. Підписуйтеся, аби не пропустити:

Нагадаємо, що після знайомства у Badoo дівчина "кинула" військового на майже 280 тисяч гривень. Писали ми й про те, що колишня “офісниця” розповіла, як працюють шахраї у Дніпрі. Також читайте про темні сторони бізнесу з продажу шаурми у Дніпрі, про які ви не знали.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.